Mēs katrs esam skaitlis nulle. Kā zināms, nulle ir visu skaitļu viduspunkts (-∞;0;+∞), un katra diena mums sniedz izvēlēties starp diviem ceļiem ejam, no kuriem izriet citi ceļi dzīvē... Tā ir tikai mūsu izvēle, kuru ceļu izvēlēties.

M.Marcinkus

Jaunumi

 

Esiet laipni lūgti Riņķotāju Klubā!

Ļaujiet, mēs palīdzēsim uzlabot Jūsu veselību, stiprināt vidukli un atklāt sev jaunu, tik elegantu un spēcīgu mājas treniņu veidu, kā masāžas riņķa griešanu! 

Katram Riņķotāju Klubā pirktam riņķim seko dāvanas: *konsultācijas, izvēloties tieši sev atbilstošāko riņķi, *palīdzība neskaidros jautājumos arī pēc riņķa iegādes, *rūpīgi izstrādāta Instrukcija ar ieteikumiem pareizas riņķošanas uzsākšanā un citiem padomiem, *produkta kvalitātes garantija (katrs riņķis ir pārbaudīts), u.c. atbalsts. 

Iegādāties savu riņķi Jūs variet gan šeit, e-veikaliņā, gan rakstot uz veikals@rinkotajuklubs.lv. 

Jūsu Riņķotāju Klubs

 

 • Kristīne > Dāmas, riņķiem šobrīd ir cits sortiments, bet lapa tik tiešām iet uz beigām jau krietnu laiciņu (to nav iespējams rediģēt; gaidām uz jaunu). Rakstiet man uz veikals@rinkotajuklubs.lv jūsu ziņu un tad mēs varam aprunāties tālāk par iespējām iegādāties riņķi. Atvainojos, tāda šobrīd situācija. Paldies par sapratni!
 • gribu riņķot > Vai šī lapa vēl dzīvo?

Masāžas riņķis kā viens no efektīvākajiem veidiem vēdera formas atgūšanai pēc dzemdībām

 

Grūtniecība katras sievietes dzīvē ir īpašs laiks, kuru gribas izbaudīt visos veidos un niansēs, taču nereti gadās, ka paralēli priekam par gaidāmo bērniņu rodas bažas un sarūgtinājums par sava ķermeņa izmaiņām pat tām sievietēm, kuras seko līdzi veselīgam uzturam.

Lai arī vielmaiņa grūtniecības laikā paātrinās, tomēr vienlaikus ķermenis krāj rezerves bērniņa nodrošināšanai ar uzturvielām un vēlākajai barošanai, tādēļ daži vai vairāk lieki kilogrami rodas katrai. Turklāt grūtniecības laikā hormonu ietekmē muskuļu saites ir kļuvušas mīkstas un iestiepušās, un vēdera muskulatūra ir izstiepta. Hormonālās izmaiņas organismā atslābina arī saistaudus, lai āda varētu stiepties, rezultātā pēc dzemdībām vienlaikus ar papildus svaru uz vēdera ir izstiepta muskulatūra un āda. Pēc dzemdībām ķermenis palēnām atgriežas savā sākotnējā formā un izskatā, taču bez palīdzības savam ķermenim - bez fiziskās aktivitātes, attiecīgiem vingrojumiem un pasākumu kompleksa - tas var noritēt ilgāk un nesekmīgāk. Bieži vien nogurums pēc dzemdībām un negulētajām naktīm ņem virsroku, un domas par savu izskatu un fiziskām aktivitātēm tiek atliktas, taču mēģināt kaut ko uzsākt darīt ir būtiski un svarīgi vairāku iemeslu dēļ. Hormonālo izmaiņu dēļ jau tā sakāpinātās emocijas var izpausties izteiktā neapmierinātībā ar savu izskatu, kas var radīt nomāktību un pat veicināt pēcdzemdību depresijas iestāšanos. Iespējams arī, ka, lai mazinātu slikto garastāvokli, gribēsies vairāk ēst, jo organisms šādā veidā cenšas kompensēt endorfīnu – laimes hormonu trūkumu organismā, taču tas savukārt var ievest burvju lokā, no kura grūti tikt ārā. Jāatceras, ka endorfīni rodas arī fiziskas aktivitātes laikā, - fiziskajai aktivitātei ir liela nozīme organisma endokrīno procesu harmonizēšanā. Un burvju aplis - šoreiz pozitīvs - strādā arī pretējā virzienā - ja cilvēkam ir regulāra, pietiekoši liela, daudzpusīga fiziska aktivitāte, tad cilvēka organismā ir arī pietiekams endorfīnu daudzums, līdz ar to nav vēlmes to kompensēt ar pārmērīgu ēšanu.

Tātad uzsākt fiziskās aktivitātes ir ļoti būtiski gan veselības dēļ, gan tādēļ, lai atgūtu skaistu un veselu ķermeni un apmierinātību ar sevi, gan fiziskās labsajūtas un tai sekojošas emocionālās labsajūtas dēļ. Rūpējoties par sevi, domas pārslēgsies no mazuļa kopšanas uz sevi un citām lietām, kas ir ļoti būtiski, lai sieviete sajustu, ka var parūpēties par sevi un neieslīgtu nomāktībā, jo, kaut arī ļoti mīlam savus bērnus, katram ir vajadzīgs laiks sev, turklāt pēc šādas domu atslodzes radīsies vēl lielāks mīļums pret bērnu, jo to neapēnos īgnums par nogurumu un laika trūkumu sev. Veselībai, izskatam un labam noskaņojumam svarīgi ir arī uzturēt sevī interesi par veselīgu un daudzveidīgu uzturu un citām ar veselību, labsajūtu un izskatu saistītām tēmām.

Taču uzsākt fiziskās aktivitātes un formas atgūšanu pēc dzemdībām vajadzētu uzmanīgi un pakāpeniski, ieklausoties savā ķermenī, īpaši, ja ir bijis ķeizargrieziens.

Kaut arī ārsti iesaka sākt staigāt un kustēties, kā arī izpildīt vieglus vingrojumus uzreiz pēc dzemdībām, gan dabisko dzemdību, gan ķeizargrieziena gadījumā būtiskas ir ārstu noteiktās 6-8 nedēļas pēc dzemdībām, kuru laikā jāievēro norādījumi par pēcdzemdību perioda norisi, kā arī jāizvairās no pārmērīgas fiziskās slodzes un aktivitātēm.  Īpaši jāuzmanās ķeizargrieziena gadījumā, jo ķeizargrieziena operācijas laikā tiek pārgriezti vairāki ādas slāņi un dzemde. Ja bijis ķeizargrieziens, paiet daudz ilgāks laiks, lai vēders atgūtu agrāko formu, jo muskuļiem, ādai ir ne vien jāsaraujas, bet arī jāsadzīst. Pēc ķeizargrieziena būtu jāpagaida, kamēr šuve ir sadzijusi un organisms atguvies. Ieteicams atgriezties pie ierastās slodzes 2–3 mēnešu laikā pēc operācijas, atkarībā no pašsajūtas un ārsta norādījumiem. Taču, tā kā riņķošana ir dziļās vēdera preses treniņš, pirms uzsākt riņķošanu, svarīgi būtu ne tikai apmeklēt ginekologu un pārbaudīties, bet veikt arī dzemdes ultrasonogrāfiju, lai pārbaudītu operācijas rētas stāvokli.

Katrs gadījums ir individuāls, tādēļ gan dabisko dzemdību, gan ķeizargrieziena gadījumā katrai sievietei būtu būtiski pajautāt savam ārstam, vai un kad drīkst uzsākt nopietnākus treniņus par ikdienas fizisko slodzi, un uzdot tiešu jautājumu par masāžas riņķi. 

Veselībai, labam izskatam un labai pašsajūtai palīdzēs jebkuras fiziskās aktivitātes,- gan dažādi vingrojumi, gan pastaigas, gan citas aktivitātes, taču viens no efektīvākajiem vēdera formas atgūšanas veidiem varētu būt riņķošana ar masāžas riņķi.

Riņķošanai pašai par sevi, kā arī nodarbībām mājas apstākļos ir vairākas priekšrocības. Zemāk minēsim iemeslus, kas runā par labu masāžas riņķim kā vienai no atbilstošākajām pēcdzemdību aktivitātēm:

 • Riņķojot, acīmredzami samazinās liekais svars un izformējas viduklis, kas ir galvenā problēmzona pēc dzemdībām, riņķošana paaugstina arī ādas elastību viduklī;
 • Stimulējot zarnu darbību, riņķošana palīdz novērst aizcietējumus, kas mēdz būt aktuāli gan pēc dzemdībām, gan citos gadījumos;
 • Riņķošana mazina hroniskas muskuļu un muguras sāpes, nostiprinot muskuļus, kā arī palīdz osteohondrozes gadījumā;
 • Atrodoties mājās ar zīdaini, kuram ne vienmēr ir noteiks dienas režīms un kas daudz guļ, vieglāk pielāgoties un izbrīvēt laiku savām nodarbībām, tāpat mājas apstākļos vieglāk sev izbrīvēt laiku, kad bērns ir lielāks un prasa nedalītu uzmanību;
 • Svarīgs un pozitīvs ir psiholoģiskais moments, ka sieviete var mierīgi trenēties mājas apstākļos, nesatraucoties par bērnu un nemeklējot bērnam pieskatītājus;
 • Iespējams, pirmajā laikā pēc dzemdībām nav vēlēšanās demonstrēt savu augumu sporta klubu apmeklētājiem, arī šajā gadījumā nodarbībām mājās ir priekšrocības;
 • Pretstatā citiem sporta veidiem, kas lēkājošo vai aso kustību dēļ nav ieteicami, lai netraumētu krūtis, riņķošana netraucē bērna barošanai ar krūti;
 • Riņķošana uzlabos garastāvokli, mazinās nogurumu, novērsīs nomāktību un neļaus rasties pēcdzemdību depresijai;
 • Uzsākot fiziskās aktivitātes, parasti interese pievēršas arī citām ar veselību, skaistumu un labsajūtu saistītām tēmām, kas gan šajā periodā, gan dzīvē kopumā ir noderīgi, veselīgi, izskatu un labsajūtu pozitīvi ietekmējoši.

Jāatceras, ka, ja ir muguras problēmas vai ginekoloģiskas slimības, riņķot nevajadzētu arī tad, kad pagājis pēcdzemdību saudzējošais periods.

Ar riņķošanu jāuzmanās un vērīgāk jāseko līdzi arī māmiņām, kamēr mazuli baro ar krūti, jo fizisko aktivitāšu laikā organismā atraisās adrenalīns, kas var kavēt par piena ražošanu atbildīgo hormonu prolaktīna un oksitocīna izdali. Jāpiebilst, ka šajā gadījumā runa ir par pārmērībām, respektīvi, kaitīga ir pārlieku liela slodze, kamēr mērena slodze pat veicina adrenalīna izvadi un mazina stresu, tomēr katrs organisms ir atšķirīgs un jāuzmanās tādēļ, ka izmērīt un prognozēt reakciju nav iespējams.

Lai jums jauks un mierīgs pēcdzemdību periods! Baudiet ikdienu kopā ar mazulīti! Mēs priecāsimies, ja arī jūs izvēlēsieties riņķa griešanu kā vienu no sev tīkamākajām fiziskajām aktivitātēm, domājot par savu figūru pēcdzemdību periodā! 

LASI VAIRĀK

Man pieder superīgākais rīks pasaulē!

Par to, ka Ivetai ir savs, pats labākais no labākajiem riņķiem, viņu apskauž visas draudzenes. Riņķojot tikai 2 mēnešus, Iveta ir sasniegusi fantastiskus rezultātus!

lasīt visu

Sākumā bija ļoti grūti uzsākt...

Tā vietā, lai kārtējo reizi meklētu kādu atrunu, Inese saņēmās un uzsāka regulārus treniņus ar riņķi pēc dzemdībām.

lasīt visu

Video padomi

Šeit būs sākuma tekstiņš, kam tālāk sekos video klipiņu ievietošana no YouTube utml. Skatīties jaunu šī faila lapu zemāk “Uzzini Par3_video”

lasīt visu

All content and graphics ©2010 Riņķotāju klubs, All Rights Reserved